MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

AK Parti Sözcüsü’nden “Kılıçdaroğlu” tahlili

Bu haber 26 Haziran 2018 - 17:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AK Parti Sözcüsü’nden “Kılıçdaroğlu” tahlili

AK Parti Sözcüsü Ünal, "(Kılıçdaroğlu'nun izahları) Bu, sinirleri bozulmuş bir adamın konuşması." diye konuştu. Ünal, "AK Parti'nin aldığı rey, Kemal Kılıçdaroğlu'nun düşünde görse inanamayacağı bir rey oranı. Bence Kemal Kılıçdaroğlu lütfen azıcık özeleştiri, otokritik yapsın, kendini tenkit etsin." dedi.

AK Parti Sözcüsü'nden Kılıçdaroğlu analizi

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal katıldığı bir televizyon programında izahlarda bulundu. Ünal "Kılıçdaroğlu'nu bugün ilk kez sinirleri bozulmuş olarak gördüm. Derler ya 'tarzan zorda' Anladığım kadarıyla zor vaziyette" ifadelerini kullandı.

İşte, Ünal'ın NTV canlı yayınındaki izahlarından satırbaşları:

"Yeni hükümet sistemiyle beraber artık politika Türkiye'de tek karar verici. Siyaset müessesesinin üstünde artık hiçbir vesayet mevzubahis değil. Tek adam tartışmalarına bu seçim ve politik sistem bitirdi. Tüm dünya pozitif şekilde dünya reaksiyon verdi. Kim kazandı? Türkiye kazandı, demokrasimiz kazandı."

"DEMOKRASİYE İNANMAYAN KİM?"

Kılıçdaroğlu'nun 'demokrasiye inanmayan birisi kutlamaz' izahı suallen Ünal şunları dile getirdi:

"Demokrasiye inanmayan birisi varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu. Seçmeni dikeni sulamakla çok affedersiniz alık olmakla suçladı. Asıl aptallık seçmene dönük bu tutumdur. Bu davranış aptalca bir davranış. Seçmenin seçtiğine saygısız bir dil kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu 8 tane mağlubiyet almış, çıkmışsın yenmiş… Bir insan azıcık utanır, mahcup olur. Sinirleri bozulmuş şekilde kameraların önüne çıktı böyle bir hiddet öfke içerisinde herkese ders verir tarzda bir konuşma yaptı."

"ÇİRKİN DİLİN MUHATABI OLMAYACAĞIZ"

"Ben bir gün evvel dedim ki, bir tarafta İnce'nin mağlubiyeti kabul eden tutumu bir taraftan da Kılıçdaroğlu'nun tutumu. Bu demokratik davranış dikkate değerdir. Muharrem İnce'nin 'ben mağlubiyeti kabul ediyorum' demesi ve saygı duyması bir demokratik tutumdur. Fakat bunu şu amaçla yapmıyorum. Kimse bunu yanlış manayasın, kişi olarak konuşmuyorum. Politikada davranış ve davranış konuşulur. Kılıçdaroğlu'nun bu tutumu demokratik değildir. Kuvayı milliyeden söz ediyor. Kılıçdaroğlu'nu kovalamaları gerekir…

Sen nasıl Kuvay-i Milliye'cisin ki, iletiler atıyorsun örgütlülerine 'ailelerden birisi HDP'ye rey versin' diye. Sonra kalkıyorsun FETÖ ağzıyla konuşuyorsun. Can güvenliği yok mal güvenliği yok diyorsun. Sonra diyorsun ben Kuvayı milliye ruhuyla hareket ediyorum. Kılıçdaroğlu'nun ne Atatürk ile ne Atatürk'ün kurduğu CHP ile alakası vardır. Ben Kılıçdaroğlu'nun ulusal olduğunu düşünmüyorum. Bizim demokrasimize dönük bu saldırılarını ve politikaya dönük tahrikkar dilini kınıyorum. Biz senin bu çirkin dilini, demokrasiye zarar veren, seçmeni hafif gören, milletin istemini kabul etmeyen bu çirkin tavrını muhatap almayacağız."

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER