MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

CHP karıştı! “Kılıçtaroğlu istifa etmezse Ankara’ya kadar yürürüz!”

Bu haber 26 Haziran 2018 - 16:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP karıştı! “Kılıçtaroğlu istifa etmezse Ankara’ya kadar yürürüz!”

24 Haziran’da Muharrem İnce’nin partisinden 8 puan fazla rey alması, müessesesel olarak yüzde 22.6 oy alan CHP’yi karıştırdı. CHP İstanbul daha önceki Şehir Başkan Yardımcısı Zeki Çetin, Kılıçdaroğlu’na seslenerek, istifa etmesini, ters takdirde ‘parti içi Adalet için’ İstanbul’dan Ankara’ya yürüyeceklerini ve Genel Merkez’in önüne toplanacaklarını söyledi.

CHP karıştı! “İstifa etmezsen Ankara’ya kadar yürürüz!”

24 Haziran 2018 günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP'nin müessesesel olarak Reisicumhur adayı Muharrem İnce'den az rey alması partide Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yine başkaldırı bayrağı açılmasına yol açtı.

CHP İstanbul daha önceki Şehir Başkan Yardımcısı 30 senelik partili Zeki Çetin, SABAH'a ehemmiyetli izahlar yaptı.


 

Çetin, 8 senelik reklam arasının bittiğini, dokuz seçim kaybeden Kılıçdaroğlu'nun onuncuyu kaybetmeden bir an önce istifa etmesi gerektiğini, ters takdirde İstanbul'dan Ankara'daki Genel Merkez'in önüne kadar 'parti içi adalet için' yürüyeceklerini söyledi.

İŞTE ZEKİ ÇETİN'İN KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK O SÖZLERİ

"16 Nisan 2017'de alınan başarısız neticeden sonra istifanızı istemiştik. Bunlara kulak tıkadınız. Bugün gelinen neticeden Cumhuriyet Halk Partisi hoşnut değildir. Lütfen istifa ediniz. Lütfen Cumhuriyet Halk Partisi'ni gerçek Cumhuriyet Halk Partililer'e teslim ediniz. Taban bunu istiyor. Ters takdirde parti içi 'Adalet' için İstanbul'dan Ankara'ya yürürüz.

"SÖZÜNÜ TUT İSTİFA ET"

Bu halkı Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Merkezi'nin önüne yığmadan, insanları tedirgin etmeden lütfen istifa ediniz. Kendi sözünüz var, "Bir evvelki seçime göre rey kaybı olursa istifa edeceğim" dediniz. Sizi kendinizin sözünü tutmanıza çağrı ediyorum. Eğer istifa etmezseniz Fevkalade Kurultay'yi toplarız. Bu bizim partimiz için vakit kaybı olur. Sizden 8 puan önde olan Muharrem İnce'nin çıkışını bu saatten sonra durduramazsanız, engelleyemezsiniz.

"İSTANBUL'DAN ANKARA'YA YÜRÜRÜZ"

Bu halk su baskınının önünde ne siz ne sizin Genel Merkez İdareniz duramayacaktır. Bir an önce o koltuğu boşaltın Cumhuriyet Halk Partisi'nin gerçek sahiplerine teslim edin. Aksi takdirde Türkiye'yi Genel Merkez'in önüne yığarız. Beklenen yalnızca MYK'da birkaç kişinin istifası değil, Türkiye'de beklenen Sayın Kılıçdaroğlu, sizin istifanızdır. Siz gitmeden parti büyümeyecektir. Bu 9. Seçimdir kaybediyorsunuz. 10. Seçimi göz önüne almayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi 8 senedir verilen reklam arasını bugün kapatmıştır."

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER