MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

FETÖ’cülerin seçim hüsranı

Bu haber 26 Haziran 2018 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
FETÖ’cülerin seçim hüsranı

Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi neticelerinin hemen peşinden şaşkınlık ve panik yaşayan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY), Türk halkının istemine ve demokratik kararına saldırmaya başladı.

FETÖ'cülerin seçim hüsranı

FETÖ'nün kapatılan yayın uzuvu Today's Vakit'ın daha önceki Ankara Temsilcisi FETÖ firarisi Abdullah Bozkurt, seçim neticelerinin hemen peşinden Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın Huber Köşkü'ndeki konuşmasını heyecanla karşılayan yurttaşlara sosyal medya hesabı üzerinden saldırdı.

Yurttaşların heyecanından rahatsız olan Bozkurt, "Erdoğan taraftarları dini sloganlar atıyor." yorumunu yaptı.


İsveç'teki Türklerin seçim sonrası kutlamalarından da rahatsızlık duyan Bozkurt, Beynelmilel Demokratlar Birliğini (UID) de hedefe koyarak yurttaşların tekbir getirmesini tenkit etti.

Bozkurt, FETÖ'ye ait Türkiye'de yasaklı Turkishminute.com isimli sitede kaleme aldığı yazıda ise halkın istemini görmezden geldi ve muhalefetin de kabul ettiği seçim neticelerini "tartışmalı" olarak nitelendirerek "karmaşa tacirliğini" sürdürdü.

FETÖ: "NEDEN SAYGI DUYAYIM KARDEŞİM"

FETÖ'ye ait Türkiye'de yasaklı tr724.com sitesinde Seçim Ardıç ismiyle yayımlanan yazıda, özgür istemini sandığa yansıtan Türk halkı sanki "günah keçisi" duyuru edildi.

Yazıda, "Ekonomi bu halde iken bunların müsebbibi bir isme yüzde 52 destek veren halk da Pirus zaferini kutlayabilir. Türkiye Erdoğan'ın elinde küçülecek, halk daha da fukaralaşacak." ifadesi kullanıldı.


Kapanan Vakit gazetesinin daha önceki çalışanlarından Kamil Maman, "Şu tümceye bitiyorum: 'Halkın istemine saygı duymak gerek'. Neden saygı duyayım kardeşim." yorumunu paylaştı.

Firari gazetecilerden Bülent Keneş de Twitter hesabında bu paylaşıma yer verdi.


BEYNELMİLEL TOPLUMA TÜRKİYE'YE "BASKI" ÇAĞRISI

FETÖ'nün AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'deki çatı kuruluşu AfSV tarafından yapılan yazılı izahta, "Beynelmilel topluma, Türk hükümetine baskı uygulamaya devam etme ve Erdoğan'ı kutlamaktan kaçınma çağrısında bulunuyoruz." ifadesine yer verilerek, Türkiye'ye karşı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de kara propaganda yapılıyor.

MİT tırlarının durdurulmasına ait saklı kalması şart olan bilgi ve dokümanları casusluk emeliyle temin edip izah suçlarından yargılanan daha önceki Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ise seçim neticelerinin hemen peşinden yaptığı paylaşımda seçmenleri aşağılayarak "Uzay madenciliği: 30, kahvehanede kek: 52" ifadelerini kullandı.

FETÖ firarisi Ergun Babahan da sosyal medyada "Gece yarısı asker devreye girdi ve bütün partiler hizaya geldi bence." ifadelerini paylaştı.


ERDOĞAN'IN "GETİRİ LOBİSİ" İLE MÜCADELESİNDEN RAHATSIZLIK DUYDULAR

FETÖ'ye ait Türkiye'de yasaklı tr724.com sitesindeki yazıda, Reisicumhur Erdoğan'ın "getiri lobisine" ait tavrı da tenkit edildi. Yazıda, "İlk rövanş mücadelesinin ismi dünden belli. Kendi tabiri ile ilk hesaplaşmayı, doları ve faizi yükselten lobilerle yapacak." yorumunu yapan FETÖ'cü yazar sanki "faiz lobisinin" avukatlığına soyundu.

Bununla kanaat etmeyen Ardıç, "faiz lobisiyle" mücadeleye karşıt görüşlü tavır sergileyerek "Böyle bir abuhavada Türkiye'nin bizzat Erdoğan'dan mütevellit rizikoları daha da artacak." ifadesinde bulundu.

FETÖ'NÜN "AYAKLANMA" ARAYIŞI

Reisicumhur Erdoğan'ın seçimden galibiyetle çıkması halinde sokaklara çıkılması ve Gezi türü bir ayaklanma arayışı içerisine giren kimi FETÖ'cüler bu arzularını açıkça ifade etti.

Firari FETÖ üyelerinden Emre Uslu, önceden internet üzerinden yaptığı izahta "Seçim gibi kendi oyunu muhafaza etmek üzere insanların sokağa çıkması kadar yasal bir şey yoktur. Bütün dünya bunu alkışlar." ifadeleriyle Gezi türü bir ayaklanma beklentisini açığa vurmuştu.

Ancak CHP'nin reisicumhur adayı Muharrem İnce'nin "kaybettik" izahı sonrası beklentileri boşa çıkan FETÖ'cüler, sosyal medyadan buna reaksiyon gösteren paylaşımlarda bulundu.

''Fuatavni'' isimli hesabın kurucusu olduğu belirleyen ve firari olduğu gerekçesiyle ile ilgili yakalama kararı çıkarılan maznun Said Sefa, İnce'yi hedef tahtasına koyarak, "Beyefendi, yeni düzeni yasallaştırma aparatından öteye geçemeyen biri oldu, ya farkında değil hala veyahut farkında ve görevini icra ediyor." yorumunu yaptı.

MUHALEFETE KONUSUNDA ASPARAGAS İDDİALAR TEKZİP ETTİ

FETÖ'cü hesaplardan, seçim gecesi İnce hakkında "kaçırıldığını" ima eden iddialar da ortaya atıldı.

Firari FETÖ'cü Abdulhamit Bilici, Twitter hesabından İnce'nin seçim neticelerinin hemen hemen peşinden medya izahı yapmamasına ilişkin, "Kahramanca alan okumalardan sonra bu suskunluk çok garip. Karanlık koridorlarda cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi için çok hatırlı bir hukuk profesörünün kafasına silah dayatılmış bir ülke olduğumuz insanın aklına her şey geliyor." iddiasını ortaya atmıştı.

Ancak İnce'nin kaçırıldığına yönelik haberlerin tamamiyle asparagas olduğunu izahı FETÖ'cüleri "yalancı" çıkarttı.

"Balyoz'da hile" davası maznunlarından firari FETÖ'cü Tuncay Opçin'in "Seçim tam Nasrettin Hoca fıkrası. Kedi buradaysa ciğer nerede? Ciğer buradaysa kedi nerede? Mitingleri beraber izledik. Yüz binler buhar olup uçmadığına göre seçimde yaşanan başka bir 'olay' var." izahı da reaksiyon çekti.

OYLAR ÇALINDI DİYEREK HALKI SOKAĞA DÖKMEK İSTEDİLER

Firari Adem Yavuz Arslan da sosyal medya hesabından seçim akşamı Aa (ANADOLU AJANSI) ile TRT'ye ithamlar yöneltti.

"YSK ile ANADOLU AJANSI verileri arasında uçurum var. Manipülasyonda çığır açıyorlar." iftirasını atan Arslan'ın bu savı çok sayıda reaksiyon iletisi aldı.

Ayrı olarak, "Oldu bittiye getirip seçimi yeniden çalıyorlar. Aynı tezgahlar aynı yollar." gibi asılsız iddialarla seçimin meşruiyetine gölge düşürmeye çalışan Arslan, reylerin "çalındığı" iddialarına da yer verdi.

Arslan, Ali İpek'e ait "Biz bas bas bağırırken kimse kafasını kuma gömmeseydi hiç gerek kalmayacaktı bunlara" tweetini de paylaşarak halka adeta sokak çağrısı yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER