MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

PKK’nın bombalı saldırısı engellendi

Bu haber 21 Haziran 2018 - 18:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.
PKK’nın bombalı saldırısı engellendi

Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Cerablus’ta terör örgütü YPG/PKK’nın bombalı saldırısı engellendi. Türkiye’nin eğittiği polisler tarafından Cerablus Hastanesi önünde bombalı motosiklet ele geçirildi. Emniyet Müdürü Muhammed Abdullah, "Tahkikat neticeninde, uzaktan kumandalı olarak hazırlanmış bombalı motosiklet, ekiplerimizce Cerablus’un mahkeme, meclis ve sağlık kurumu binalarının bulunduğu bölgede belirledi" diye konuştu.

YPG/PKK’nın bombalı saldırısı engellendi

Cerablus emniyeti yetkilileri, polislerin müdahalesi ile etkisiz hale getirilen bombalı motosikletin terör örgütü YPG/PKK'ya ait olduğunu açıkladı.

Cerablus Emniyet Müdürü Muhammed Abdullah, terör örgütü YPG/PKK'nın bombalı saldırısının engellendiğini söyledi.

Cerablus’a dönen halk: Hayatımız mükemmel

Yapılan ihbar neticesi bir kuşkulunun yakalandığını ve kuşkulunun üzerinde bir poşetin içinde kumanda saptadığını belirten Abdullah, "Tahkikat neticeninde uzaktan kumandalı olarak hazırlanmış bombalı motosiklet ekiplerimizce Cerablus'un mahkeme, meclis ve sağlık kurumu binalarının bulunduğu bölgede saptadı." diye konuştu.

Cerablus’a huzur Türkiye ile geldi

TÜRK POLİSİ EĞİTMİŞTİ

Abdullah, emniyet güçlerinin belirleyen motosiklet etrafında güvenlik tedbirleri aldıktan sonra bomba imha ekiplerinin kontrollü bir şekilde bombayı tesirsiz hale getirdiğini aktardı.

Yakalanan kuşkulunun PKK'ya bağlı olduğunu belirten Abdullah, kuşkulunun, Türkiye'nin Münbiç'e girişini sabote etmek emeliyle bombalı saldırı gerçekleştirmeyi tasarıladığını belirlediklerini dile getirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Silahlı gücü (ÖSO), 24 Ağustos 2016 tarihinde Halep'in Türkiye hududundaki kazası Cerablus'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER