MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

Son dakika: CHP’den toplu istifa

Bu haber 26 Haziran 2018 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Son dakika: CHP’den toplu istifa

Son dakika haberi…CHP Şırnak Şehir İdaresi ve 180 aza, partinin aday belirleme tutumuna reaksiyon göstererek istifa etti. Şehir Başkanı Mehmet Sıddık Çelik, isimi sanı belli olmayan bir kişinin birinci sıradan milletvekili adayı gösterilmesini hazmedemediklerini belirtti.

Son dakika: Şırnak CHP il yönetimi istifa etti

CHP Şırnak İl Yönetimi ve 180 üye partiden istifa etti. Konuya ilişkin parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Sıddık Çelik, parti genel merkezinin aday belirleme tutumu nedeniyle 180 üyeyle birlikte istifa ettiklerini duyurmak için toplandıklarını söyledi.

Daha önceki Şehir Başkanı Mehmet Uğur'a 1inci sıra milletvekili adaylığı verilmeyerek büyük vefasızlık yapıldığını ifade eden Çelik, "Seçimden önce uzun yıllar bu partiye hizmet vermiş daha önceki Şehir Başkanımız Mehmet Uğur, Şırnak 1'inci sıra milletvekili olmak üzere istifa arzuhalini idaremize verdi. Onun yerine ben şehir başkanlığını üstlendim ve hali hazırda devam ediyorum. Ancak partimizin aday belirlemedeki yanlışları ve sahiden şaibeli tutumu var. Biz Mehmet Uğur'u birinci sıra milletvekili adayı beklerken, tepeden inme, merkez yoklamasıyla, isimi sanı belli olmayan, bölgede tanınmayan Sabri Kuytan isimli bir şahıs Silopi'den birinci sıra milletvekili olarak belirlendi. Biz bunu hazmedemiyoruz. Genel Merkezimizin yanlış yolda olduğunu elemle belirtmek isterim. Bu yüzden biz CHP Şırnak Şehir Örgütü, Merkez Kaza Başkanlığı, Kadın Kolları Başkanlığı, Gençlik Kolları Başkanlığı ve belde başkanlarımız şehir idareninden ve şehir idare heyeti ile delegelikten istifa ediyoruz" diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER