MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

Son dakika: Meral Akşener’den Muharrem İnce’ye cevap!

Bu haber 26 Haziran 2018 - 10:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Son dakika: Meral Akşener’den Muharrem İnce’ye cevap!

Son dakika haberi: Muharrem İnce'nin muhalefet partilerinin yeterli oyu alamadığını söylemesini değerlendiren Akşener, CHP'nin başarısızlığına dikkat çekti.

Son dakika: Meral Akşener, Muharrem İnce'ye cevap verdi

4 Haziran seçimlerinde hezimeti yaşayan Meral Akşener, partisinin genel merkezinde seçim neticelerini değerlendirdi.

İzahlarının hemen peşinden gazetecilerin suallerini cevaplayan Akşener, Muharrem İnce'nin sözlerinin anımsadılması üzerine CHP'lileri kızdıracak ifadeler kullandı.

CHP'nin 100 senelik bir parti olarak yüzde 22 rey aldığını anımsadan Meral Akşener, kendi partisinin bu oranla başarılı olduğunu müdafaa etti.


"CHP 100 SENELİK BİR PARTİ"

Akşener, şunları söyledi: "Sayın İnce CHP içerisinde bakıldığında yüz senelik bir CHP yüzde 22 rey aldı. 50 senelik MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Netice bakımından devlettten bir kuruş almadan kurulan İYİ Parti yüzde 10 aldı. Ben sayın İnce'nin bu sözlerine katılmıyorum.

"MUHARREM İNCE MAĞLUBİYETİ KABUL ETTİ"

O gece, Sayın İnce ve CHP temsilcileri Sayın Erdoğan'ın kazandığını dile getirdiler. Dolayısıyla gerilime sebep verecek hadisenin olmadığını söylediler. Arkadaşlarımızla birlikte burada seçim neticelerini izledik."

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ

Seçim neticelerini değerlendiren Muharrem İnce, diğer muhalefet partileri biraz fazla oy alsa seçimin ikinci tura kalacağını belirterek, "41 sene sonra 30 barajını geçmişiz. 8-9 puan fazla almışız. Diğer muhalefet partileri 10'un üzerinde alsa seçim ikinci turdaydı. 30 barajını yıktık, 50'yi de yıkabiliriz." ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER