MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

Son dakika: Trump’tan Reisicumhur Erdoğan’a tebrik telefonu

Bu haber 26 Haziran 2018 - 17:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Son dakika: Trump’tan Reisicumhur Erdoğan’a tebrik telefonu

Son dakika haberi! Reisicumhur Erdoğan seçim sonrası Trump ile görüştü. Trump seçimden zaferle çıkan Reisicumhur Erdoğan'ı kutladı.

Son dakika: Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump, Erdoğan'ı seçim zaferi dolayısıyla kutladı.

Cumhurbaşkanlığı Medya Merkezi'nden yapılan izaha göre, iki öncü telefonda görüştü. Trump, müzakerede, 24 Haziran'daki seçim zaferinden dolayı Erdoğan'a tebriklerini ve muvaffakiyet dileklerini iletti.

İki öncü, Türkiye ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ arasındaki stratejik ortaklığa dikkati çekerek, gelecek dönemde başta savunma ve askeri ilişkiler olmak üzere ikili iş birliğinin her alanda geliştirilmesi hususunda ortak kararlılıklarını teyit etti.

Müzakerede, Münbiç konusundaki ortak yol haritasının uygulanması ve terörle mücadele konularında beraber çalışmaya devam edilmesinin ehemmiyeti de vurgulandı.

Erdoğan ve Trump, 11-12 Temmuz'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilecek NATO Doruğu'nde bir araya gelmeyi sabırsızlıkla beklediklerini de dile getirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER