MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

Volkswagen düğmeye bastı!

Bu haber 26 Haziran 2018 - 18:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Volkswagen düğmeye bastı!

Volkswagen, artan elektrikli araç ve SUV ihtiyacına cevaplayabilmek yerine, Çin'de senede 300 bin araç üreten devasa fabrikasının kapasitesini ikiye katlamaya hazırlanıyor.

Volkswagen düğmeye bastı!

Çinli FAW ile Volkswagen ortaklığı, senede 300 bin araç imalatı ile dünyanın en büyük otomotiv fabrikalarından biri olan Foshan Plant'ın kapasitesini artırmaya hazırlanıyor. Devasa fabrikanın kapasitesi yakın vakitte ikiye katlanacak. Fabrikadaki yeni kapasite, Volkswagen'in elektrikli otomobil üretme çalışmalarını hızlandırmak için kullanılacak.

Diğer taraftan Çin'de SUV talebinin artması sebebiyle artırılan kapasite bu arada yeni SUV tipi araç imalatlarında de kullanılacak. Şirketten yapılan izahta, VW ve Audi'nin en yeni elektrikli modellerinin Foshan fabrikasında üretileceği ve bu fabrikanın şirketin elektrikli araç taktiğinde çok ehemmiyetli bir rol oynayacağı dile getirildi.

Çin'deki tertip etmeler bir hayli yabancı otomobil üreticisini ülkedeki elektrikli araç imalatı için büyük yatırımlar yapmaya zorluyor. Elektrikli araçlar için Çin'de ehemmiyetli yatırım kararı alan firmalardan biri olan Volkswagen, geçtiğimiz sene yılda 100 bin adet elektrikli araç üreteceğini izah etmişti.

YILDA 1 MİLYON ADET

Volkswagen Group China CEO'su Prof. Dr. Jochem Heizmann, Günney Çin'deki bu mega fabrikaya yapılacak yatırımla Çin'i elektriklendirme sözünü tutacaklarını belirterek, "Foshan fabrikası Çin'deki elektikli taktiğimizin ehemmiyetli bir dönüm noktası olacak" diye konuştu.

Volkswagen 2025 seneye kadar dünya genelinde senede 1 milyon adetlik elektrikli araç imalatına erişmeyi tasarılıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER