MedyaKule Tarafsız Haber Platformu
Kurukafa

Girişimler Startup Turkey sahnesinde – TİMUR SIRT

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Girişimler Startup Turkey sahnesinde – TİMUR SIRT


Startup Turkey Challenge 2019’un kazananları belli oldu. İstanbul’u girişim ekosisteminin parçası haline getiren etkinliğe, 130 bin girişimci başvuru yaptı. Finale kalan 10 girişimden 4’ü başarı ödülünü kazandı

Türkiye’de düzenlenen ilk uluslararası girişim etkinliğinin mimarı Etohum, girişim ekosisteminin dikkatini İstanbul’a topluyor. Bu yıl da dünyanın dört bir yanından girişimci, İstanbul’da sahneye çıkmak için büyük çaba gösterdi. Dünyanın en büyük ve önemli girişimcilik etkinliklerinden biri olarak gösterilen 11. Startup Turkey Konferansı ‘Startup Turkey Challenge 2019’a, bu yıl 130 bin girişimci başvuru yaptı. Finale kalan 10 girişim arasından kazanan 4 ise belli oldu.

TÜRKİYE’YE ÖZEL ÖDÜL

Birincilik ödülünü Danimarka’dan Ali Huda alırken, yarışmanın ikincisi Endonezya’dan Temanbisnis, üçüncüsü de Meksika’dan Wayakit oldu. Startup Estonia özel ödülünü ise Türkiye’den Dine and Pay aldı.

10 GİRİŞİMCİ SUNUM YAPTI

Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum tarafından 11’incisi düzenlenen Startup Turkey etkinliğinde, Entrepreneur Dergisi’nin eski Yayın Yönetmeni Amy Cosper, Saudi Aramco’dan Salman T Jaffrey, 500 Startups eski ortaklarından Mathew G. Johnson’dan oluşan jüri önünde 10 girişimci, girişimleri ile ilgili sunumlar yaptı. Girişimciler, sunumların ardından jürinin girişimlerle ilgili sorularını da yanıtladı.ÇOCUKLAR İÇİN VİDEO İÇERİK

AILELERIN en büyük derdi, YouTube gibi içerik platformlarında çocukları için doğru içeriği bulamıyor olmaları. İşte bu soruna çözüm üreten Ali Huda, yarışmada birincilik ödülünü kazandı. Ali Huda, müslüman ailelerin çocuklarını hedefleyerek, onlara eğitim ve eğlence videoları sunan bir platform.

MUHASEBE HER İŞE LAZIM

FINANSAL çözümlere olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Girişimciler pek çok küçük ve orta boy işletmeye uygun fiyatlı, esnek muhasebe çözümleri sunuyor. İkincilik ödülünü kazanan Temanbisnis, şirketler için finansal çözümler üreten muhasebe programı hizmeti veriyor.

RESTORANDA MEMNUNİYETİ SAĞLAMAK ZOR

HIZMET sektöründe memnuniyet takibi yapmak kolay değil. Startup Estonia özel ödülünü alan Dine and Pay ise restoranlarda müşteri memnuniyetini artırmak için mobilde ödeme hizmeti sunuyor. Böylece restoranlar için kapıdan içeri giren müşterinin takibini yapmak daha kolay hale geliyor.

SERMAYE DESTEĞİ VERİYOR

10 sunumun tamamlanmasının ardından değerlendirmede bulunan jüri, Danimarka’dan Ali Huda’yı, Endonezya’dan Temanbisnis’i ve Meksika’dan da Wayakit’i en iyi girişimler olacak seçti. Etkinliğin en önemli sponsorları arasında yer alan Startup Estonia özel ödülü de Türkiye’den Dine and Pay girişimine verildi. Startup Turkey ve Startup İstanbul gibi büyük çaplı etkinliklere imza atan Etohum, internet ve teknoloji alanında yeni iş fikri olan ve kendi şirketini kurmak isteyen girişimcilere sermaye, yönetim, pazarlama, danışmanlık ve mentorluk desteği sunuyor.

KURU TEMİZLEME AYAĞA GELSİN

KURU temizleme hizmetini ayağınıza kadar getiren girişimler farklı çözümlerle iddialı bir iş çıkarıyor. Üçüncülük ödülünü kazanan Wayakit, taşınabilir kuru temizleme ve giysilerdeki kötü kokuları arındırma hizmeti veriyor. Böylece konum bağımsız kuru temizleme hizmeti almak mümkün oluyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER